Jubileusz 5-lecia działalności programu „Poprawa aktywności i samodzielności osób w wieku 60+” w Grybowie
2023-04-15

Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu. Doskonale wiedzą o tym seniorzy z Grybowa, którzy aktywnie spędzają wolne chwile. Akademia Zdrowia Seniora, wycieczki krajoznawcze, pouczające wykłady czy tematyczne warsztaty – to tylko część aktywności, w których bierze udział 40 grybowskich seniorów. To wszystko było i jest możliwe dzięki programowi „Poprawa aktywności i samodzielności osób w wieku 60+”, który świętuje pięciolecie swojej działalności. W jubileuszu uczestniczyli wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, który odczytał list od wojewody Łukasza Kmity.

Podczas wydarzenia przedstawiona została historia działalności programu w ciągu ostatnich pięciu lat. Prezentacja została wzbogacona o zdjęcia z niektórych aktywności. Uroczystość uświetnił występ dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Grybowie, które zaprezentowały krótki program artystyczny. Swoim talentem wokalnym podzielili się także grybowscy seniorzy – uczestnicy programu.

– Miasto Grybów jest wspaniałym przykładem proaktywnego i efektywnego współdziałania lokalnych władz i instytucji w celu poprawy jakości życia jej mieszkańców przy wsparciu rządowych środków. Pięć lat nieprzerwanej działalności Programu jest najlepszym dowodem sukcesu, jaki Państwo odnieśliście. Pragnę pogratulować Państwu wytrwałości oraz życzyć dalszych sukcesów w realizacji zamierzonych celów, a wszystkim Seniorom niegasnącego zapału do kontynuowania aktywnego udziału w spotkaniach oraz czerpania z nich radości – napisał w liście wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Miasto Grybów rozpoczęło realizację programu „Poprawa aktywności i samodzielności osób w wieku 60+” w marcu 2018 r. To wspaniała forma zachęcenia seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Grybów Grybów Grybów Grybów Grybów
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj