Policja to nie praca, a powołanie. Obchody Święta Policji w Lanckoronie i Chrzanowie
2023-07-21

– Jeśli patriotyzm ma różne oblicza, to służba w Policji jest jednym z nich. Jakże bowiem inaczej, jak nie przez pryzmat wierności najwyższym ideałom, spoglądać na troskę o bezpieczeństwo i pomyślność Rzeczypospolitej. Policja nie jest pracą, ale powołaniem – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Na placu 1000-lecia w Chrzanowie i Rynku w Lanckoronie odbyły się wyjątkowe apele. Z okazji przypadającego w lipcu Święta Policji uroczystości przygotowały Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie i Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach. W obu wydarzeniach uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Obecni byli także: w Chrzanowie parlamentarzyści Krzysztof Kozik, Andrzej Pająk, komendant wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion oraz komendant powiatowy Policji w Chrzanowie mł. insp. Urszula Martyniuk, a w Lanckoronie: posłowie Marek Polak i Filip Kaczyński, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak oraz komendant powiatowy Policji w Wadowicach mł. insp. Arkadiusz Śniadek.

– Policjantki i Policjanci! W dniu Waszego Święta szczerze dziękuję za to, że wykonujecie tak odpowiedzialne zadania, od których tak wiele zależy. Wasza pełna zaangażowania, wymagająca poświęceń i często niespokojna służba jest gwarantem naszego spokoju. W tym pozornie zdumiewającym stwierdzeniu przejawia się sens pełnionej przez Was misji. Niezależnie od dnia ani godziny, w każdym działaniu – zgodnie ze złożoną przysięgą – strzeżecie bezpieczeństwa Państwa i jego Obywateli, nawet z narażeniem własnego życia – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Tradycyjnie obchody Święta Policji to nie tylko czas podziękowań, ale także możliwość uhonorowania szczególnie zasłużonych. Docenieni zostają nie tylko funkcjonariusze, ale także pracownicy cywilni, którzy na co dzień wspierają pracę policjantów.

Wyróżnienia, nagrody i listy gratulacyjne trafiły dzisiaj na ręce służących w szeregach Komend Powiatowych Policji w Chrzanowie i Wadowicach. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji służący w strukturach KPP w Chrzanowie aspirant sztabowy wyróżniony został Złotą odznaką „Zasłużony Policjant”.

Podczas obu apeli wręczone zostały również okolicznościowe medale Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Wreszcie – uroczyście odczytano akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Mianowano 39 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek z KPP w Wadowicach i 62 z KPP w Chrzanowie.

– Proszę przyjąć szczere gratulacje otrzymanych awansów i wyróżnień. Są one wyrazem uznania dla Państwa zaangażowania. Jednocześnie życzę, aby Święto Policji budziło jeszcze większą, zasłużoną wdzięczność, przysparzało wielu powodów do osobistej satysfakcji i przynosiło siły do codziennej służby w szeregach małopolskiego garnizonu w myśl policyjnej dewizy „Pomagamy i chronimy” – dodaje wojewoda Kmita.


Święto Policji Lanckorona Święto Policji Lanckorona Święto Policji Lanckorona Święto Policji Lanckorona Święto Policji Lanckorona Święto Policji Lanckorona Święto Policji Lanckorona Święto Policji Lanckorona Święto Policji Lanckorona Święto Policji Lanckorona Święto Policji Chrzanów Święto Policji Chrzanów Święto Policji Chrzanów Święto Policji Chrzanów Święto Policji Chrzanów Święto Policji Chrzanów Święto Policji Chrzanów Święto Policji Chrzanów Święto Policji Chrzanów Święto Policji Chrzanów Święto Policji Chrzanów Święto Policji Chrzanów Święto Policji Chrzanów
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj