„Dziesięć lat walki o wolną Ukrainę: niezłomna wola narodu ukraińskiego”. Konferencja prasowa
2024-02-22

W tym roku przypada 10. rocznica rozpoczęcia rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie oraz 2. rocznica pełnoskalowej inwazji. Dziś dla upamiętnienia tej rocznicy odbyła się konferencja prasowa pn. „Dziesięć lat walki o wolną Ukrainę: niezłomna wola narodu ukraińskiego”.

Organizatorem konferencji był Konsulat Generalny Ukrainy w Krakowie oraz Konsulat Generalny USA w Krakowie. W imieniu wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara w spotkaniu wzięła udział I zastępczyni dyrektora Biura Wojewody Monika Kolasa.

– W wymagającym dla Ukrainy czasie walki o wolność i niepodległość proszę przyjąć moje zapewnienie o solidarności. W słowie tym kryje się idea, która Polakom od zawsze była bliska. Nasze historyczne doświadczenia pokazują, że w obliczu trudności i zagrożeń prawdziwą siłą staje się jedność narodu. Niech to przekonanie będzie trwałym fundamentem wspólnoty tych, którzy od dziesięciu lat podejmują niezłomną walkę o suwerenną Ukrainę. Niech solidarność, której daliśmy wyraz, motywuje do międzynarodowych wysiłków na rzecz dążenia do sprawiedliwego pokoju – napisał wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w liście odczytanym przez zastępczynię dyrektora Biura Wojewody Monikę Kolasę.

Konferencja odbyła się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

20240222_Konferencja_Ukraina 20240222_Konferencja_Ukraina 20240222_Konferencja_Ukraina 20240222_Konferencja_Ukraina
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj