Trwa dodatkowy nabór w ramach Funduszu Autobusowego
2024-03-12

Ponad 4 mln zł to kolejne środki, jakie zostały przeznaczone dla małopolskich samorządów w ramach Funduszu Autobusowego na 2024 rok. Trwa dodatkowy nabór ogłoszony przez wojewodę małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara. Wnioski można składać do 25 marca.

O dodatkowe środki mogą ubiegać się organizatorzy publicznego transportu zbiorowego, tj. gmina, związek międzygminny, związek powiatowo-gminny, powiat, związek powiatów i województwo.

To już kolejne dofinansowanie dla samorządów z Małopolski w ramach Funduszu Autobusowego w tym roku. Niedawno wojewoda Krzysztof Jan Klęczar podpisał umowę opiewającą na prawie 22 mln zł z samorządem województwa małopolskiego.

- Na tę chwilę dofinansowaniem z Funduszu Autobusowego na rok 2024 w naszym województwie objętych jest aż 328 linii o długości ponad 9,4 tys. km. Teraz pojawia się kolejna szansa dzięki puli dodatkowych ponad 4 mln zł. Łączna wysokość dofinansowania na rok 2024 może sięgnąć znacznie ponad 70 mln zł. Serdecznie zachęcam do składania wniosków – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Link do ogłoszenia o naborze: https://bip.malopolska.pl/muw,a,2347951,nabor-wnioskow-o-zawarcie-umowy-o-doplate-w-2024-roku-z-funduszu-rozwoju-przewozow-autobusowych-o-ch.html


20240314_autobusy
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj