Wprowadzenie komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie
2024-03-22

- Służyć w szeregach małopolskiej Policji to zaszczyt i zobowiązanie. Stanąć na jej czele – to wyzwanie, które tę odpowiedzialność podnosi do najwyższej rangi – mówił wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar podczas wprowadzenia komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie. Został nim insp. Piotr Morajko.

W dzisiejszej uroczystości w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uczestniczyli także: zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Rafał Kochańczyk, prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski, małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Przemysław Przęczek oraz komendant Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie nadbryg. Piotr Filipek.


Inspektor Piotr Morajko policyjny mundur nosi od 32 lat. Pracował m.in. w krakowskich komisariatach Policji, w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie, Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu i w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Od 26 stycznia 2024 r. pełnił obowiązki komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie

- Jestem przekonany, że Pan Inspektor Piotr Morajko będzie sumiennie i z pełnym oddaniem realizował nowo powierzone zadanie. Życzę, aby służba nieustannie przynosiła Panu poczucie dobrze realizowanej misji i była inspiracją nie tylko do podejmowania nowych wyzwań, ale także służyła za przykład dla młodszych funkcjonariuszy i funkcjonariuszek – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.


wprowadzenie_KWP_w_Krakowie wprowadzenie_KWP_w_Krakowie wprowadzenie_KWP_w_Krakowie wprowadzenie_KWP_w_Krakowie wprowadzenie_KWP_w_Krakowie wprowadzenie_KWP_w_Krakowie wprowadzenie_KWP_w_Krakowie wprowadzenie_KWP_w_Krakowie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj