Program „Aktywna Szkoła” cieszy się zainteresowaniem szkół i samorządów w całej Polsce
2024-04-10

Nabór do programu „Aktywa Szkoła” Ministerstwa Sportu i Turystyki wystartował zaledwie tydzień temu, a już zgłosiły się do niego szkoły z całej Polski. To największe aktywizujące przedsięwzięcie w historii MSiT ma na celu otwarcie przyszkolnych obiektów sportowych dla wszystkich mieszkańców w godzinach pozalekcyjnych i w weekendy. W związku z olbrzymim zainteresowaniem termin składania aplikacji został przedłużony na prośbę samorządów do piątku, 19 kwietnia.

Głównym celem programu „Aktywna Szkoła” jest przeciwdziałanie negatywnemu trendowi w zakresie aktywności fizycznej Polaków, szczególnie dzieci i młodzieży. Impulsem do zmian będzie udostępnienie szkolnej infrastruktury sportowej – boisk, hal i sal – wraz z zapewnieniem profesjonalnej opieki trenerów dla lokalnych społeczności.

Nabór wniosków o przystąpienie do programu „Aktywna Szkoła” ruszył 2 kwietnia i od razu przyciągnął uwagę placówek edukacyjnych z całego kraju. Po tygodniu aplikacje do projektu przesłały szkoły z co trzeciej gminy i z ponad 20% polskich powiatów.

- W związku z tak dużym zainteresowaniem i w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez szkoły i samorządy Ministerstwo Sportu i Turystyki zadecydowało o przedłużeniu terminu składania wniosków do piątku, 19 kwietnia. Zachęcam do aplikowania! Regularna aktywność ma pozytywny wpływ na zdrowie, co jest szczególnie istotne dla dzieci i młodzieży. Sport uczy zdrowej rywalizacji oraz współpracy zespołowej, sprzyja budowaniu więzi społecznych i rozwijaniu umiejętności. Dlatego ważne jest zapewnienie dostępu do odpowiednio wyposażonej infrastruktury sportowej nie tylko w szkołach, ale także poza nimi. Dążąc do rozwoju aktywnego i zdrowego społeczeństwa, wszyscy gramy do jednej bramki – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Przypomnijmy: w ramach projektu „Aktywna Szkoła” na terenie szkół i Orlików w dni powszednie i weekendy odbywać się będą zajęcia sportowe dostępne dla wszystkich mieszkańców – nie tylko uczniów. Wynagrodzenie osób prowadzących zajęcia bierze na siebie w całości Ministerstwo Sportu i Turystyki. Każda zgłaszająca się do programu szkoła może uzyskać wsparcie dla trenerów i animatorów na nawet 1500 godzin rocznie o wartości 90 tys. złotych. Dodatkowo placówka uczestnicząca w przedsięwzięciu może otrzymać dofinansowanie sprzętu sportowego aż do 25 tys. złotych. Do końca roku 2024 MSiT przeznaczy na cele programów „Aktywna Szkoła” i „Aktywna Szkoła – zakup sprzętu sportowego” aż 335 mln złotych.

Wszystkie informacje dotyczące programu „Aktywna Szkoła” można znaleźć na stronie https://www.aktywnaszkola.pl/ lub otrzymać, dzwoniąc pod numerem telefonu +48 537 255 791 w godz. 8.00-15.00.


Źródło informacji: https://www.gov.pl/web/sport/program-aktywna-szkola-cieszy-sie-zainteresowaniem-samorzadow-i-szkol


20240410_Aktywna szkola 20240410_Aktywna szkola
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj