Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Miechowie
2024-05-11

Nie straszne są im pożary i inne klęski żywiołowe, a ich odwaga jest przykładem dla innych. Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Miechowie były okazją dla władz samorządowych oraz mieszkańców, aby podziękować strażakom za ich codzienną pracę. W uroczystościach udział wziął wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Obecni byli również: wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Przemysław Przęczek, starosta miechowski Krzysztof Świerczek, komendant powiatowy PSP w Miechowie mł. bryg. Mariusz Idzik, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Miechowie Adam Domagała, burmistrz gminy i miasta Miechów Dariusz Marczewski.

Odznaczenia dla zasłużonych

Podczas uroczystości wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar wręczył odznaczenia państwowe. Medale za Długoletnią Służbę odebrało 10 osób, w tym 2 Złote, 2 Srebrne i 6 Brązowych. Odznaczenia zostały nadane przez Prezydenta RP strażakom KP PSP w Miechowie, jako dowód uznania za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa i propagowanie idei czerwonokrzyskiej wojewoda wręczył także Brązowy Krzyż Zasługi.

Dziękuję wszystkim strażakom za ich niezwykłą odwagę i poświęcenie. Wasza praca nie tylko ratuje życie i mienie, ale także inspiruje nas wszystkich do działania na rzecz wspólnoty. Wasza codzienna służba stanowi wzór poświęcenia i oddania dla dobra innych. Dzięki Wam możemy czuć się bezpieczniej. Serdecznie gratuluję wszystkim odznaczonym i życzę dalszych sukcesów w niestrudzonej pracy na rzecz społeczeństwa – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.


Pełna gotowość o każdej porze!

W Małopolsce działa około 70 tysięcy strażaków ochotników, w tym ponad 2 tysiące strażaków zawodowych. Codziennie, przez 24 godziny, służbę pełni ponad 400 strażaków, gotowych na wszelkie wyzwania ratownicze. To siła, która zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom regionu.

20240511_Miechow_Dzien_Strazaka 20240511_Miechow_Dzien_Strazaka 20240511_Miechow_Dzien_Strazaka 20240511_Miechow_Dzien_Strazaka 20240511_Miechow_Dzien_Strazaka 20240511_Miechow_Dzien_Strazaka 20240511_Miechow_Dzien_Strazaka
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj