Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar gościem „Tematów dnia”
2024-05-10

Osuwisko w Rudawie, nowy przystanek kolejowy w Przylasku Rusieckim – m.in. o tym wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar rozmawiał ze Sławomirem Mokrzyckim w programie „Tematy dnia” na antenie TVP3 Kraków.

– Temat Rudawy to osuwisko. Ten problem jest o tyle skomplikowany, że dotyka bezpośrednio cmentarza, który jest gruntem prywatnym. Z punktu widzenia urzędnika państwowego muszę pochwalić działania podjęte przez księdza proboszcza wraz z radą parafialną, obejmujące naprawdę duże nakłady finansowe i ogrom pracy. Spotkaliśmy się w Urzędzie, w gronie pracowników MUW, i podejmiemy działania wspierające zabezpieczenie tego terenu na tyle, na ile pozwolą nam przepisy prawa – mówił wojewoda Krzysztof Jan Klęczar.

Podjęty został również temat przystanku kolejowego w Przylasku Rusieckim.

– Na przystanek kolejowy zostały wydane stosowne decyzje. PKP, które jest inwestorem, może już przystąpić do realizacji tego zadania. Myślę, że to będzie szybka kwestia, ponieważ wiem, że są na to pieniądze. To niezwykle wyczekiwana inwestycja. Jeśli chodzi o liczbę ludności, to Kraków się powiększa, a w związku z tym miasto potrzebuje terenów zielonych i rekreacyjnych. Z dobrą komunikacją Przylasek Rusiecki będzie tu świetną alternatywą – dodał wojewoda Klęczar.

Zachęcamy do obejrzenia całego programu: https://krakow.tvp.pl/77458775/tematy-dnia-10052024-1850


Tematy dnia - 10.05.2024 Tematy dnia - 10.05.2024
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj