Przede wszystkim służba. Spotkanie wojewody Krzysztofa Jana Klęczara z kierownictwem jednostek administracji zespolonej
2024-05-14

Podsumowanie ostatnich działań, przepisy organizacyjne, bieżąca współpraca – to główne tematy odprawy wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara z kierownictwem jednostek administracji zespolonej. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektor generalna Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Lucyna Gajda oraz dyrektorzy wydziałów MUW.

Wojewoda wykonuje zadania przy pomocy urzędu wojewódzkiego oraz organów rządowej administracji zespolonej w województwie. Służby zespolone wojewody współtworzą inspekcje i straże, które na co dzień zajmują się szeregiem obszarów związanych m.in. z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak i wieloma aspektami administracyjnymi. To Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie czy Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Krakowie. W skład administracji zespolonej wchodzi również Kuratorium Oświaty w Krakowie. Wojewodzie podlegają także takie jednostki jak: Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Krakowie, Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno Spożywczych w Krakowie, Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Krakowie, Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie, Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie, Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Krakowie, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie.

- Podejmowane działania powinny opierać się na współpracy oraz dobrym przepływie informacji. Tego od Państwa oczekuję. Naszym wspólnym priorytetem jest bezpieczeństwo Małopolan. Dziękuję za Państwa dotychczasową pracę i profesjonalizm. Są Państwo ekspertami w swoich branżach. Jestem przekonany, że Małopolanie mogą na Was liczyć – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

- Wykonywane przez nas wszystkich zadania to służba na rzecz społeczeństwa. I tak powinna być postrzegana rola rządowej administracji zespolonej w województwie – dodaje dyrektor generalna Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Lucyna Gajda.


20240514_spotkanie 20240514_spotkanie 20240514_spotkanie 20240514_spotkanie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj